Půjčovna v provozu! Neváhejte! Nově - dětské skialp vybavení a lavinové batohy.

Náš příběh

Bláznivé začátky...

Bláznivé začátky...

Jmenuji se David Šinták a protože mě rodiče už od útlého věku vedli ke sportu a všemu kolem něj, tak jsem nemohl mít jinou volbu i v životě pracovním.... Vše začalo v malebné vesničce Sedloňov v O.h. někdy v roce 1997... V té době jsem každou zimu pracoval jako vlekař na místní sjezdovce. O nadšené lyžaře v té době nebyla nouze. Sedloňov byl proslavenou obcí, do které jezdila spousta návštěvníků na jednodenní lyžovačky. Sedloňov byla dobrá a jediná alternativa k přeplněnému Deštnému. Svoji úlohu sehrála také vzdálenost od Hradce Králové. 45 kilometrů z něj dělal nebližší areál od Hradce Králové. V té době nás bavil snowboarding a život jsme si bez něj neuměli představit. Byla to parádní doba... inspektorát bezpečnosti práce téměř vůbec neexistoval nebo možná na hory úplně zapomněl. Po pár zimách se snowboardingem jsem brzo pochopil, co by mohlo vleku a vesnici pomoci.

Volba byla jasná: "Stanu se instruktorem snowboardingu!" Vše proběhlo hladce a mohlo se vyučovat, na začátku to byl dost punk, co jsme vydělali výukou, jsme hned běželi propít do místní restaurace, zimy ubíhaly a naše játra byla tvrdší a tvrdší. Že to takhle dál dlouho nepůjde, jsem si uvědomil asi za tři zimy. Pak přišel nápad si spolu s kamarády otevřít půjčovnu. Půjčovnu jsme tenkrát otevírali dost narychlo a protože již nezbyly peníze na hole, tak jsme prvním návštěvníkům tvrdili, že ty lyže jsou carvingové a že hole k nim nejsou potřeba. Byl to dost masakr... Dům, ve kterém jsme dva roky půjčovnu provozovali, byl skoro na spadnutí, teklo do něj a až na infra zářič ze supermarketu se tam vůbec netopilo. Vlhkost byla tak velká, že si zákazníci mysleli, že v těch botách, které se vrátili před týdnem, někdo musel celý den před nimi lyžovat, jak jsou mokré...

...nové místo a konečně "pořádná" půjčovna.

...nové místo a konečně "pořádná" půjčovna.

Po dvouletém punkovém působení půjčovny v polorozpadlé budově a občasném vyučování jsme půjčovnu přestěhovali do nových prostor v bývalé základní škole. Pro spoustu návštěvníků to byla vítaná změna, byli potěšeni novými prostory a zcela novým přístupem. Pořídili jsme i "nový" stroj na lyže a úroveň se tak zvedla o několik procent. Školička ještě dva roky působila na kotvičkovém vleku Ski areálu Sedloňov. Moji hlavní pracovní náplní v letní sezoně byla stále práce na střechách, zimní provoz půjčovny a ski školy se zdál být dobrou alternativou, proto jsme zvýšili kvalitu poskytovaných služeb koupí nového provazového vleku a repasované brusky na lyže Wintersteiger. Jak ubíhaly roky, postupně se kvalita i nabídka zlepšovala, konečně jsme měli vlastní letáčky, pohledy a vizitky. Zlomové pro nás bylo občasné zaměstnávání instruktorů, protože jsme spolu s přítelkyní Petrou Karlíkovou už nestačili uspokojit hordy nových návštěvníků. Po zranění mého kolegy z letních prací na střechách v zimě roku 2009, jsem hledal novou práci. Protože jsem už dva roky bydlel v Hradci králové a protože mě bavilo se motat kolem sportu a lyžování, i v létě volba byla jasná.

Současnost a možná i budoucnost.

Současnost  a možná i budoucnost.

Na jaře 23. dubna 2009 vznikla nová společnost Snowbear s.r.o., kterou založili David Šinták a Petra Karlíková.  Náš nový kamenný obchod Snowbear jsme otevřeli v polovině května roku 2009. Sortiment nabízeného zboží byl již od začátku nový, zábavný a v Hradci Králové neokoukaný. Mezi hlavní nabídku patřili houpací sítě, sportovní oblečení a jako první a dosud jediní v Hradci jsme nabízeli obrovský sortiment žonglérských pomůcek a zábavných sportovních her. Hned od začátku jsme se chtěli věnovat službám v lyžování. Proto jsme na podzim téhož roku jako první v Hradci Králové otevřeli celosezónní půjčovnu dětského lyžařského a snowboardového vybavení, následoval SKI & SNB servis a komletní nabídka půjčovny SKI & SNB vybavení. Nabídka i kvalita služeb se neustále zvětšovala. V zimě roku 2012 jsme jako první obchod v Hradci Králové začali nabízet možnost celodenních lyžařských zájezdů "S medvědem na lyže a snowboard", v témže roce došlo k podstatné modernizaci vybavení ski servisu nákupem repasovaných strojů švýcarské firmy MONTANA. Touto modernizací jsme se zařadili na špici poskytovatelů servisních služeb v HK. V zimní sezoně 2014/15 jsme pak otevřeli zcela novou provozovnu školičky a SKI & SNB půjčovny ve Ski areálu Hartman v Olešnici v O.h.. V současné době tak provozujeme dvě provozovny stálých lyžařských školek a půjčoven zimního vybavení přímo u sjezdovky, Ski areál Sedloňov a Ski areál Hartman. A kamenný obchod v Hradci Králové, který nabízí prodej sportovního vybavení (kola, lyže, sportovní doplňky a oblečení), SKI a SNB Servis, SKI a SNB Půjčovnu, Test centrum Lusti, Cykloservis. Od zimní sezóny 2015/2016 pořádáme týdenní lyžařské kurzy pro mateřské a základní školy "Medvědova lyžařská akademie". Na jaře roku 2016 jsme začali provozovat Penzion HRAD Sedloňov. V létě roku 2016 jsme začali pořádat příměstské tábory v Hradci Králové "Léto s medvědem" a 14-ti denní letní tábor "S medvědem na tábor".

Naše práce nás baví, baví nás setkávání se s lidmi, baví nás sport a vše kolem něj!!!

V následujících letech bychom chtěli všechny služby "dodělat" a dát jim tak správný směr k uskutečnění té nejvyšší kvality, která, jak doufáme, povede ještě k větší spokojenosti s našimi službami.

A nezapomínejte: důležité je trávit život aktivně a zábavně proto

.....funny adventure!!!